اطلاعاتی درباره برنامه همیشگی شبانه بیل گیتس و همسرش ملیندا که بی‌شک نبوغ در آن موج می‎زند

تصمیم افراد برای به پایان رساندن روز و رهایی از استرس‌های آن متفاوت است، بیل گیتس و همسر او ملیندا نیز از این قضیه مستثنی نیستند.

شاید برای‌تان جالب باشد بدانید که این زوج مولتی میلیاردر برای رفع تنش و استرس روزانه چه کاری انجام می‎دهند؟ به لطف اطلاعاتی که ملیندا گیتس در مصاحبه با سایت The Cut مطرح کرده است، بهتر می‎توانیم پاسخ این سوال را پیدا کنیم.

(همین ابتدا باید بگوییم در اتاق نشیمن این خانواده، Enya هنرمند موسیقی نیوایج، کنسرت خصوصی برگزار نمی‎کند.)

ظاهرا، خانواده گیتس برای گذراندن شب برنامه ساده و معمولی‌ای را در پیش می‎گیرند. این برنامه شامل کارهایی می‎شود که هر فرد دیگری می‎تواند آن‎ها را انجام دهد. براساس قواعدی که ملیندا و بیل به آن پایبند هستند، آن‎ها برای هر شب خود سه انتخاب آرام‎بخش در نظر می‌گیرند.

ارتباط با افرادی که دوست دارید

ملیندا اخیرا در مصاحبه با سایت The Cut گفت که با وجود برنامه‎ زمانی شلوغی که خانواده گیتس دارند، تمامی اعضای خانواده از جمله Phoebe، دختر 16 ساله این زوج، سعی می‎کنند تا جای ممکن با یکدیگر شام بخورند.

او می‎گوید آن‎ها معمولا بین ساعت 6 و 7 بعدازظهر دور میز شام می‎نشینند و ترکیبی از چیزهایی را که هر فرد دوست دارد، می‎خورند از غذای آسیایی و مکزیکی گرفته تا استیک یا ماهی.

در زمانه‎ای که بسیاری از افراد سرگرم گوشی‎هایشان هستند، ارتباط چهره به چهره با افرادی که دوستشان داریم و بحث در مورد وقایع روز یک راه عالی برای رهایی از استرس است.

اگر می‌پرسید که در این خانواده چه کسی ظرف‎ها را می‎شوید، باید بگوییم بیل. او در سال 2014 و در تاپیک «هر سوالی از من بپرس» انجمن Reddit گفت که هر شب ظرف‎ها را می‎شوید و چنین پاسخ داد که: «سایر افراد داوطلبانه این کار را انجام می‎دهند ولی من نحوه ظرف شستن خودم را دوست دارم.»

به عبارت دیگر نه تنها تمامی ظروف نقره براساس استانداردهای بیل تمیز می‎شوند، بلکه او از این فرصت برای اندیشیدن استفاده می‎کند، چون نتایج یک تحقیق در سال 2015 نشان داده است شستن ظرف‎ها یک فرصت عالی برای تمرین ذهن‎آگاهی است. 

پس از شام کار تعطیل است

ملیندا طی همان مصاحبه با سایت The Cut اشاره کرد که شام نقطه پایان روز است. «من سعی می‎کنم پس از شام کار نکنم، این هدفی بود که حدود 4 سال قبل برای خودم در نظر گرفتم. اغلب اوقات مطالعه می‎کنم، با بیل حرف می‎زنم و سپس معمولا قبل از خواب به همراه بیل یا Phoebe سریال یا فیلمی آرامش‎بخش خواهیم دید.»

آن‎ها در حال حاضر مجموعه تلویزیونی ویکتوریا را می‎بینند که از شبکه PBS پخش می‎شود. مانند شام، دیدن این مجموعه تلویزیونی یک فعالیت الزامی خانوادگی است. چون ملیندا به The Cut گفت: آن‎ها این مجموعه را به تنهایی تماشا نمی‎کنند و پیش از این که او به تور کتاب خود برود مجبور شدند پشت سرهم سه قسمت آخر فصل سوم را ببینند. او در ادامه صحبت‎های خود گفت «اگر از یکدیگر دور باشیم، همگی موافقت خواهیم کرد قسمت جدید سریال را در یک زمان نگاه کنیم تا همگی به یک شکل درگیر ماجرای آن شویم.»

زود خوابیدن تا جای ممکن

اکثر ما شب هنگام خوابیدن با وجود تمام تلاشی که می‎کنیم نمی‎توانیم آن قدر زود که می‎خواهیم، بخوابیم.

ملیندا مانند آریانا هافینگتن بنیان‎گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت Thrive، برای خواب اهمیتی زیادی قائل می‎شود و آن را در اولویت قرار می‎دهد.

او به سایت The Cult گفت «بهترین زمانی که دوست دارم بخوابم 9.30 شب است، اما در واقع بین 10 و 10.30 می‎خوابم. من سالیانه تقریبا دوازده سفر کاری می‎روم و اگر در یک سفر بین‎المللی باشم، بدون شک ساعت 9.30 شب می‎خوابم.»

با آن که ملیندا به ساعت خواب بیل اشاره نکرده است، ولی این مولتی میلیاردر قبلا طی مصاحبه‎ای تاکید کرده بود برای خلاق بودن حداقل به 7 ساعت خواب شبانه نیاز است. علاوه بر این، می‎دانیم که اختلالات خواب منجر به ضعف تصمیم‎گیری می‎شود، در نتیجه کیفیت بالای خواب یقینا نکته کلیدی در ارائه بهترین عملکردمان است.

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید