برترین کشورهای مهاجرپذیر و علت مهاجرت به این کشورها

انسان‌ها برای بهبود شرایط زندگی خود از مکانی به مکان دیگر مهاجرت می‌کنند؛ اما امروزه این فرآیند وسیع‌تر و در مقیاسی بزرگ‌تر انجام می‌شود و افراد را از قاره‌ای به قاره دیگر می‌کشاند. قطعا کشورهایی که از جنبه‌های مختلف دارای شرایط بهتری هستند بیشترین آمار مهاجرت‌پذیری را به خود اختصاص می‌دهند. هنگامی که شرایط سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و … در یک کشور مساعد باشد، بدون شک زندگی، رفاه و آسایش بیشتری را هم به دنبال خواهد داشت. از این رو افرادی که توانایی و شرایط مهاجرت را دارند به دنبال اطلاعاتی در خصوص کشورهایی با موقعیت بهتر برای زندگی می‌گردند. با ما همراه باشید تا با این کشورها آشنا شوید.

سوئد مهاجرپذیرترین کشور دنیا

سوئد مهاجرپذیرترین کشور دنیا محسوب می‌شود. این کشور از نظر بزرگی چهارمین رتبه را در قاره اروپا دارد. دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود تا سوئد برای کسانی که به زندگی در شرایط ایده آل علاقه دارند، مناسب باشد.

البته افراد باید ابتدا اقدام به دریافت اقامت موقت در این کشور کنند سپس بعد از طی مراحلی یک تا سه ساله، اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

روش‌های مختلفی مانند دریافت اقامت کاری، تحصیلی، ازدواج، سرمایه‌گذاری و … برای مهاجرت به سوئد استفاده می‌شود. افرادی نیز هستند که به روش‌هایی نامناسب مانند پناهندگی یا ازدواج با شهروندان سوئدی به صورت موقت اقدام به دریافت ویزای اقامت دائم در این کشور می‌کنند.

مزایای مهاجرت به سوئد

قوانین پناهندگی دقیقا بر اساس قوانین سازمان ملل در این کشور اجرا می‌شود. از این رو کسانی که اقدام به پناهندگی می‌کنند، روندی قانونی و یکسان را باید پشت سر بگذرانند و دچار سردرگمی نمی‌شوند.

امید به زندگی و شرایط اقتصادی مطلوب که سبب می‌شود تا افراد در رفاه زندگی کنند باعث می‌شود تا آب و هوای بسیار سرد و نامساعد این کشور اصلا به چشم نیاید و سالانه تعداد زیادی مهاجر نه تنها از ایران بلکه از سایر کشورهای جهان به سوئد وارد شوند. امنیت اقتصادی و سیاسی این کشور نیز مزید بر علت شده است تا جای مناسبی برای زندگی باشد.

علاوه بر شرایط عالی که در این کشور برای فرد ایجاد می‌شود، کسانی که اقامت این کشور را داشته باشند برای تردد در کشورهای عضو شینگن نیازی به اخذ ویزا ندارند و می‌توانند راحت به اکثر کشورهای اروپایی سفر کنند. همچنین در این کشور اخذ ویزا برای سایر کشورهای اروپایی و حتی آمریکا نسبت به ایران بسیار ساده‌تر است.

کانادا دومین کشور مهاجرپذیر دنیا

کانادا در شمال قاره آمریکا واقع شده است و از نظر وسعت نیز رتبه دوم را بعد از روسیه به خود اختصاص داده است. کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و در بین 10 کشور تولید کننده برتر در دنیا قرار دارد. از این رو شرایط شغلی مناسبی برای قشرهای مختلف در آن فراهم است.

هر چند کشور کانادا وسعت زیادی دارد ولی جمعیت آن فقط 33 میلیون نفر است و این عامل سبب می‌شود تا جزو کشورهای مهاجر دوست باشد. این کشور سالانه بیش از 300 هزار مهاجر جدید می‌پذیرد.

مزایای مهاجرت به کانادا

از نظر سیاست گذاری‌های خارجی و داخلی، کانادا شرایط بسیار مطلوبی دارد و در مسائل سیاسی بی طرفانه عمل می‌کند. از این رو از نظر امنیت و آرامش وضعیت مناسبی دارد. این کشور از نظر قوانین محیطی دائما در حال رشد و توسعه است و شرایط زندگی در آن روز به روز مساعدتر می‌شود.

از دیگر دلایل مهاجرت زیاد به کانادا، وجود سیستم‌های آموزشی و خدمات درمانی یکپارچه و عادلانه در این کشور است. علاوه بر این مردم این کشور روابط دوستانه‌تری را نسبت به مهاجران دارند و اتباع خارجی که در کانادا زندگی می‌کنند، احساس غریبی نمی‌کنند.

این سال ها که اکثر کشورها از نظر اقتصادی در بحران قرار گرفته است، شرایط اقتصادی کانادا هنوز هم پابرجاست و شرایط مطلوبی دارد.

سوئیس و شرایط مساعد مهاجرت

سوئیس یک کشور کوچک در قاره اروپا است که با کشورهایی مانند آلمان، ایتالیا، فرانسه و اتریش مرز مشترک دارد. این کشور دارای جاذبه‌های طبیعی و گردشگری زیادی است و طبیعت بی نظیری دارد. این کشور چند زبانه است و تعاملات دوستانه‌ای با کشورهای اطراف خود و دنیا دارد. هر چند کشور سوئیس جزو گران‌ترین کشورهای دنیاست اما باز هم این عامل نتوانسته است مهاجرت بالا را به این کشور کاهش دهد.

دلایل و مزایای مهاجرت به سوئیس

اقتصاد پایدار این کشور و درآمد بالا باعث می‌شود تا این کشور از نظر شرایط شغلی و کاری بتواند مساعد باشد و زمینه ایجاد کسب و کارهای پررونق را برای مهاجران فراهم کند.

امنیت در سوئیس بالاست و سیاست گذاری و قوانین بانکی خاصی دارد که باعث امنیت سرمایه‌گذاری بین‌المللی در این کشور شده است. به همین علت افرادی که امنیت کاری و شخصی برایشان اهمیت دارد، زندگی در سوئیس را می‌پسندند.

این عوامل در کنار سطح بالای زندگی، زیر ساخت‌های عالی در این کشور و … سبب می‌شود تا سالانه از سراسر دنیا افراد زیادی برای مهاجرت به سوئیس اقدام کنند. مهاجرانی که در این کشور زندگی می‌کنند شرایط زندگی را نسبت به اکثر کشورها مناسب‌تر توصیف می‌کنند.

 استرالیا یک کشور مهاجرپذیر با رتبه بالا

استرالیا یک کشور چند ملیتی است و به علت داشتن شرایط رشد و توسعه بالا، نیاز به مهاجر به‌خصوص افراد دارای مهارت و تخصص دارد. از این رو کسانی که به دنبال شرایط شغلی مناسبی هستند این کشور را برای زندگی برمی‌گزینند.

این کشور در کوچک‌ترین قاره جهان واقع شده است و در اصل کل قاره را در بر گرفته است. از این رو به‌عنوان بزرگ‌ترین جزیره محسوب می‌شود.

دلایل و مزایای مهاجرت به استرالیا

اقتصاد استرالیا بسیار پررونق است، از این رو نسبت به جمعیت آن شرایط کاری مساعدی دارد و دستمزد و امکانات رفاهی خوبی در اختیار افراد متخصص در این کشور قرار می‌گیرد. این عامل سبب می‌شود تا افراد جویای کار و دارای تخصص بتوانند به‌راحتی برای اقامت دائم در استرالیا اقدام کنند.

ثبات مالی در استرالیا بیش از 15 ساله است که ایجاد شده است. از این رو سرمایه‌گذاری در این کشور می‌تواند شرایط ایده آل و امنی داشته باشد.

برای کسانی که از نظر مالی تأمین هستند و به دنبال زندگی در شرایط مساعد هستند، مهاجرت بیشتر به کشورهایی صورت می‌گیرد که کیفیت زندگی در آن بالاست. استرالیا دارای طبیعت و جاذبه‌های گردشگری فوق‌العاده‌ای است. همچنین آلودگی کم و خدماتی که برای رفاه شهروندان فراهم می‌شود همگی مزید بر علت می‌شود که این کشور جزو بهترین کشورهای مهاجرپذیر محسوب شود.

سیستم‌های آموزشی نیز در استرالیا شرایط خوبی دارند و اکثر افراد ابتدا به قصد تحصیل وارد خاک این کشور می‌شوند و بیشتر آن‌ها این کشور را برای زندگی انتخاب می‌کنند.

آلمان یکی از بهترین کشورهای مهاجرپذیر

آلمان نیز یکی از کشورهای حوزه شینگن است که با کشورهایی مانند هلند، اتریش، سوئیس، فرانسه و … همسایه است و پرجمعیت ترین کشور قاره اروپا شناخته می‌شود. از نظر اقتصادی این کشور مانند اکثر کشورهای اروپایی شرایط مساعدی دارد و هنوز هم از نظر صنعتی بهترین کشور محسوب می‌شود. این عامل سبب می‌شود تا نیاز به نیروی کار و کارگر زیاد باشد.

در اکثر کشورهای جهان و همین طور کشور ما امروزه شرایط اقتصادی ثبات خوبی ندارد و کشورهایی که بتوانند شرایط کاری خوبی را برای افراد فراهم کنند، مقصدی مناسب برای مهاجران محسوب می‌شوند.

مزایای مهاجرت و زندگی در آلمان

این کشور از نظر سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شرایط خوبی را برای مهاجران فراهم می‌کند. با توجه به این که سالانه تعداد زیادی گردشگر وارد خاک آلمان می‌شوند، افراد بومی قدرت پذیرش خوبی نسبت به افراد خارجی دارند و می‌توانند راحت‌تر با آن‌ها کنار آیند. به همین علت زندگی در کنار آلمانی‌ها راحت است. درآمد بالا در این کشور برای نیروی کار و نیاز به متخصصان در حوزه‌های مختلف باعث می‌شود تا به‌راحتی بتوان درآمدزایی خوبی در این کشور داشت.

خدمات بهداشتی و درمانی در این کشور آن‌قدر عالی و معتبر است که این شهروندان احساس می‌کنند سیستم حتی از خودشان نیز بیشتر مراقب سلامتی‌شان است.

از نظر زیبایی و جاذبه گردشگری نیز آلمان شرایط خوبی دارد. همچنین نظام آموزشی آلمان و دانشگاه‌های معتبری که در این کشور دایر است فرصت رشد علمی را برای افراد مختلف فراهم می‌کند.

سایر کشورهای مهاجرپذیر که رتبه خوبی دارند

کشورهایی دیگری مانند نروژ، هلند، دانمارک و … نیز به دلیل امنیت زیاد و سطح بالای کیفیت زندگی نیز شرایط خوبی برای مهاجرپذیری دارند. ایالت متحده آمریکا نیز جزو کشورهای محبوب برای زندگی است و در ایالت‌های مختلف آن شرایط زندگی متفاوت است. از این رو بسته به انتظاراتی که از زندگی دارید، می‌توانید شهرها و ایالت‌های مختلفی را برای زندگی برگزینید؛ اما مشکلی که سر راه مهاجران کشور آمریکا قرار دارد، سیاست‌های بی‌ثبات و تصمیمات ناگهانی در مورد مهاجران است که گاهی امنیت آن‌ها را به خطر می‌اندازد. از این رو در سال‌های اخیر این کشور تعداد مهاجران کمتری را به خود اختصاص داده است.

انگلیس نیز از کشورهایی است که مهاجران زیادی از دیگر کشورها به آن وارد می شوند. شاید اگر شرایط سیاسی این کشور نبود، تعداد مهاجران بیشتری را پذیرا می‌شود.

اگر کشورهای مناسب برای مهاجرت ایرانی‌ها را بخواهیم بررسی کنیم، تعداد بسیار بیشتری از کشورهای جهان زندگی مساعدتری را نسبت به ایران دارند ولی از سمتی وجود روابط خانوادگی و احساسی قوی بین ایرانی‌ها باعث می‌شود تا مهاجرت را نسبت به شرایط کشور کمتر بپذیرند.

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید