تحصیل ارزان در دانشگاه های معتبر جهان

تحصیل ارزان در دانشگاه های معتبر جهان

تحصیل ارزان در اروپا و دانشگاه‌های معتبر همواره یکی از خواسته‌های اصلی دانشجویان بین المللی می‌باشد. امروزه تحصیل ارزان در کشورهای پیشرفته امری چندان دور از انتظار نیست. در این مقاله سعی داریم شما را با شرایط تحصیل ارزان در دانشگاه‌های معتبر کشورهای مختلف دنیا آشنا کنیم.

افراد مختلفی دغدغه‌ی تحصیل در خارج از کشور را دارند اما از آنجایی که هزینه و قیمت دانشگاه‌های مختلف در انگلیس و آمریکا روز به روز در حال افزایش است، لازم است که هزینه‌های تحصیل و زندگی در کشورهای مختلف را با هم مقایسه کرد. برخی از دانشگاه‌ها شهریه‌های پایین یا رایگان دارند که تحصیل در این کشورها مقرون به‌صرفه‌تر است. سایت FutureLearn نگاهی به سایر دانشگاه‌های عالی با رتبه‌های برتر در کشورهای دیگر داشته است که هزینه‌ی تحصیل در آنجا نسبتا معقول است و منجر به خالی شدن تمام حساب‌های بانکی شما نمی‌شود. در این مقاله، سعی داریم کشورهای مختلف برای تحصیل در خارج از کشور با هزینه‌های پایین و مقرون‌ به‌صرفه را معرفی نماییم.

۱. آلمان
اروپای قاره‌ای است که معمولا شرایط خوبی برای تحصیلات ارزان و در عین‌حال با کیفیت را ارائه می‌دهد. هزینه‌ی تحصیل در آلمان اغلب برای دانشجویان بین‌المللی رایگان است البته باید هزینه‌های ناچیز برای انجام کارهای اداری را متقبل شوید. مسئله‌ی مهم نحوه‌ی مدیریت کردن هزینه‌های زندگی در برخی از دانشگاه‌های برتر آلمان مانند دانشگاه LMU مونیخ و دانشگاه آزاد برلین است.
مزایا: لذت بردن از شهرهای فرهنگی آلمان و خوردن سوسیس‌های لذیذ آلمانی
معایب: نیاز به یادگیری زبان آلمانی

تحصیل در آلمان

۲. دانمارک
زادگاه اصلی شیرینی‌های خوشمزه، مکانی با فرصت‌های آموزشی عالی و امکان تحصیل ارزان، دانمارک است. در دانمارک شما می‌توانید دوره‌های مختلفی را به زبان انگلیسی بگذرانید، در صورتی که از کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا باشید، هزینه‌ی تحصیل در دانمارک برای شما کاملا رایگان است.
مزایا: کیفیت خوب زندگی، آموزش رایگان برای افراد اهل اتحادیه‌ی اروپا
معایب: هزینه‌های بالای زندگی

۳. بلژیک
کشوری کوچک و قدرتمند در زمینه‌ی آموزش بین‌المللی که گزینه‌های زیادی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. چهار دانشگاه برتر در لیست ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان در این کشور قرار دارد. معماری، فرهنگ و وافل‌های خوشمزه‌ی این کشور حیرت‌برانگیز است. هزینه‌های تحصیل در بلژیک بسیار پایین است به خصوص برای افرادی که اهل کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا هستند.
مزایا: وافل‌های خوشمزه، مشاهده زندگی واقعی بروژها
معایب: ارائه‌ی تعداد محدودی از دوره‌ها به زبان انگلیسی

ادامه تحصیل در اروپا

۴. چین
هزینه‌های پایین تحصیل، برنامه‌های تحصیلی به زبان انگلیسی، غذاهای خوشمزه و تاریخ جذاب از ویژگی‌های اصلی تحصیل در چین است. جای تعجب نیست که چین یک چشم‌انداز بالقوه و جذاب برای دانشجویان است. علاوه بر این، دولت طیف وسیعی از بورسیه‌های تحصیلی به منظور جذب دانشجویان بین‌المللی ارائه داده است. تنها بخش مهم، انتخاب موسسه‌ی آموزش عالی از میان موسسه‌های متعدد در این کشور است.
مزایا: شهریه پایین، فرهنگ جالب
معایب: هزینه‌های بالای زندگی در مناطق خاصی از چین

۵. اینترنت
قطعا یکی از بهترین مکان‌هایی که می‌توانید در بهترین دانشگاه‌ها و به طور کاملا رایگاه مشغول به تحصیل شوید، اینترنت است. دوره‌های آنلاین یا MOOC در چندین سال اخیر راه‌اندازی شده است. حال می‌توانید با هر ویژگی اجتماعی در این دوره‌ها شرکت کنید، همانند یک دانشجوی واقعی در کلاس مشارکت داشته باشید و حتی از برترین دانشگاه‌های آنلاین مدرک بگیرد.
مزایا: رایگان، انعطاف‌پذیر و دسترس‌پذیر
معایب: نداشتن هیجانات و تفریحات دانشجویی

توضیحات: تحصیل در اروپا , تحصیل رایگان در اروپا , ادامه تحصیل در خارج از کشور

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید