رم پایتخت ایتالیا ، شهر زیبایی های بیکران

رم یکی از اصیل ترین شهر های دنیا است با هنری چند هزار ساله که هیچ جای دیگری نمونه اش را پیدا نخواهید کرد. شهر میکل آنژ و داوینچی و چندین هنرمند دیگر که اوج هنر اروپا را در مقابل چشمان شما به نمایش می گذارد به همین خاطر هم هست که به شهر رم بزرگترین موزه بی سقف دنیا گفته می شود.

برای قرن ها امپراطوری روم بر جهان حکمفرمایی می کرده و حالا اثرات این امپراطوری به حدی است که حتی خرابه های شهر رم هم به عنوان پایتخت این امپراطوری، شگفت انگیز و مسحور کننده اند.

کلوسئوم

دیدن رم را از کجا شروع کنیم؟

گشت‌وگذار در رم پایانی ندارد، می‌توان روزهای زیادی را در کوچه خیابان‌های رم در دل تاریخ قدم زد و از دیدن ساختمان‌ها و کلیساهای باستانی این شهر لذت برد. خانه های ویکتوریایی یا بناهایی به سبک معماری رنسانس ایتالیایی قطعا می تواند یکی  از جذابیت های سفر به رم و شاید هم مهم ترین بخش سفر شما باشد.

نمونه اش  کلوسئوم روم که در سال80 میلادی ساخته شده و حالا جزو عجایب هفت گانه به شمار می رود. کلوسئوم یکی از بزرگترین و زیبا ترین تماشاخانه های موجود در دنیا است که آن را در حافظه مان با جنگ های خونین و نبرد گلادیاتور ها به یاد میاوریم ، کلیسای سیستین، موزه‌ی واتیکان، معبد پانتئون و … دیگر شگفتی های این شهر هستند که توریست ها را مشتاق می کنند سری به رم بزنند و در قلب تاریخ نفس بکشند.

شهر دیدنی های زیبا و خوردنی های خوشمزه

غذاهای ایتالیایی

 غذا خوردن در رم یعنی چشیدن طعم  پیتزاها و پاستاهای معروف ایتالیایی با طعم های به یاد ماندنی شان ، پس اگر گذرتان به شهر رم افتاد حتما ساعاتی را در کوچه خیابان هایش قدم بزنید و از رستوران های آن و غذاهای به یاد ماندنی اش لذت ببرید.

یکی دیگر از ویژگی های جدا نشدنی از ایتالیا مد است. ورساچه ، گوچی ،بولگاری ، آرمانی ، دولچه گابانا ، فندی و … همگی اصالتی ایتالیایی دارند. رم علاوه بر زیبایی های تاریخی فروشگاه ها و برند های زیادی دارد که می تواند شما را غرق در مدرنیته کند به همین خاطر هم هست که به این کشور مرکز مد جهانی می گویند.
 

قوانین عجیب و غریب ایتالیایی ها

مد در ایتالیا

برای سفر به هر کشوری بهتر است اول کمی راجع به آداب و رسوم و قوانین آن کشور مطالعه کنید ، شاید چیزی که در کشور شما قانونی یا مودبانه با حساب بیاید در کشور دیگری درست عکس آن باشد. ایتالیا هم مانند هر کشور دیگری قوانین مخصوص به خودش را دارد:

  • باید در ایتالیا همیشه لبخند بزنید ایتالیایی ها ادم های شاد و سر زنده ای هستند ،البته لبخند زدن را با زود صمیمی شدن یکی نکنید ، ایتالیایی ها خیلی با غریبه ها صمیمی نمی شوند و همیشه با احترام با آنها صحبت می کنند بهتر است شما هم در ابتدای کار آنها را با ضمیر ” Lei” (شما) به جای «Tu» (تو) خطاب کنید.
  • یکی دیگر از قوانین کمی عجیب ایتالیایی ها این است که شما نمیتوانید درگروه های بیشتر از 3 نفر در خیابان ها بخوانید و برقصید این کار خلاف قانون های این کشور است و به خاطرش دستگیر خواهید شد.
  • در ایتالیا غذا دادن به پرندگان ممنوع است ، همچنین اگر در حال غذا خوردن در سایت های تاریخی و مکان های باستانی ایتالیا و به خصوص رم که یکی از تاریخی ترین شهرهای این کشور است دیده شوید ممکن است شما را جریمه کنند.
آب نماهای شهر رم
  • یک قانون دیگر در رم این است که نمیتوانید کفش هایتان را در بیاورید و داخل حوض های آب بروید، این قانون هم به این علت است که میدان های این شهر همگی تاریخی و جزو آثار ارزشمند این شهر به حساب می آیند و وارد آب شدن در این شهر احتمال خسارت به آب نماهای زیبای موجود در مکان های عمومی را افزایش می دهد.
  • در نهایت هم یک خبر بد برای کسانی که حیوان خانگی شان ماهی است داریم ، داشتن تنگ ماهی به خاطر رعایت حقوق حیوانات در ایتالیا ممنوع است و اگر شما ماهی دارید نمیتوانید ماهی تان راهم با خودتان ببرید و باید آن را در ایران بگذارید و به سفر بروید.

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید