مراکش همان‌قدر رویایی است که فکرش را میکنید؟

مراکش یا همان مغرب یکی از توریستی ترین کشور های افریقایی است، کشوری که اکثراً با شنیدن اسمش یاد دیوارهای آبی رنگ و زیبای طنجه می افتیم ، یاد خداحافظی عاشقانه هامفری بوگارت و اینگرید برگمن در شهر کازابلانکا و یاد بازار هزار رنگ ادویه فروشی.

مراکش کشور شلوغی است در همه زمان های شبانه روز می توانید توریست ها و مردم زیادی را ببینید که در خیابان ها مشغول رفت و آمد هستند، از طرف دیگر این کشور برای سفر مقصد ارزانی به حساب می آید، چرا که مانند دیگر کشور های فقیر ارزش پول آن نسبت به پول جهانی پایین تر است.

بازار مراکش

چانه زنی را فراموش نکنید

نباید چانه زدن در این کشور را فراموش کرد ، در مراکش باید برای هر چیزی تا جایی که می‌توانید چانه بزنید از لباس و غذا گرفته تا کرایه تاکسی. به جز فروشگاه های برند که با قیمت مشخص اجناسشان را به فروش می‌رسانند هر جای دیگری میتوانید با چانه زدن قیمت ها را پایین بیاورید. اگر واقعا قصد خرید چیزی را در مراکش دارید، بهتر است به بهانه گران بودنش از مغازه بیرون بیایید مطمئن باشید مغازه دار به دنبال شما می آید تا از رفتن منصرفتان کند. گفته می شود که در این کشور با فن چانه زنی می‌توانید حتی جنس ها را به یک سوم قیمت هم خریداری کنید. فراموش نکنید که انعام دادن در اینجا مرسوم است، کمی پول نقد هم برای انعام دادن کنار بگذارید.

آب و هوای مراکش چگونه است ؟

در مراکش همیشه هوا آفتابی است. در طول تابستان به خاطر وجود صحراهای اطراف، هوا بسیار داغ و مرطوب است. آن‌قدری که مردم محلی همگی در سایه ها پناه می‌گیرند. پس اگر می‌خواهید بهترین استفاده را داشته باشید بهتر است در پاییز یا بهار به این کشور سفر کنید چرا که در زمستان ها، این کشور بسیار شلوغ تر آز آنی می شود که تصورش را می‌کنید.

ادویه مراکش

خوردنی‌های هزار رنگ مراکش

قطعاً سفر مراکش جای خوبی برای آن‌هایی که رژیم دارند نیست، در مراکش می توانید انواع و اقسام غذاهای خوشمزه را با قیمت های مناسب تجربه کنید. اغلب غذاهای مراکشی چرب و پر از ادویه ‌اند و معمولاً با نان خورده می شوند. همچنین شیرینی‌ها و دسرهای محلی طرفداران زیادی در ایجا دارد.

البته غذا خوردن را باید در خیابان ها و غذا فروشی های شهری تجربه کرد در هتل ها و رستوران های گران قیمت نمی شود از جذابیت و جادوی غذاهای مراکشی لذت برد. البته فراموش نکنید که در این کشور افریقایی باید غذا را با دست بخورید ، آن هم دست راست! چرا که همان‌طور که در فرهنگ ما هم وجود دارد دست چپ دست پاکی برای غذا خوردن به حساب نمی آید و اگر با دست چپ در مراکش غذا بخورید احتمالاً چند نگاه سنگین را روی خودتان حس خواهید کرد. غذا ها در ظروف محلی زیبا که اکثراً سفالی هستند سرو می شوند بعد از غذا حتماً سراغی هم از چای های معروف مراکشی بگیرید چای های معطری که با عطر و طعم های متفاوت تجربه ی لذت بخشی را برای شما رقم خواهند زد.

مراکش دیوار آبی

قدم زدن در دل خیابان ها

مهم‌ترین شهرهای توریستی مغرب -رباط، کازابلانکا، فاس، مراکش، مکناس، اگادیر، طنجه و تطوان- هستند. برای لذت بردن از این شهرها باید دل را به دریا بزنید و خودتان را در میان جمعیت پر جنب و جوش مراکش غرق کنید. در اکثر شهرهای این کشور کوچه ها بسیار تنگ وباریک اند و به زحمت ماشین از آن‌ها عبور می‌کند. اکثر محلی‌ها هم برای رفت و آمد ازقاطر استفاده می‌کنند پس بهتر است پای پیاده به مرکز شهر بزنید و از فضا و اتمسفر آنجا لذت ببرید. اگر در میان این دید و بازدید هوس عکس انداختن هم کردید بدانید که مردم مراکش (بخصوص زن ها) خیلی خوششان نمی آید جلو دوربین توریست ها ظاهر شوند پس بهتر است اول شرایط را برای عکس برداری بسنجید.

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید