موزه سینما

موزه سینما

برپایی موزه سینمای ایران تحقق یک رویا بود.رویایی که همه فرهنگ دوستان ایران را دلشاد کرد و ثبت و ضبط کوشش های بانیان و کوشندگان این هنر صنعت را نوید می داد تا چراغی باشد فرا روی آیندگان و افتخاری برای آنانی که دستآورد و حاصل عمرشان را در بازتاب پرده سفید و نقره فام سلولویید،نظاره گر بودند.

موزه سینمای ایران با هدف گردآوری، حفظ ، ثبت و عرضه مناسب میراث سینمای ایران در شهریورماه 1373با تدبیر و همت مدیران شرکت توسعه فضاهای فرهنگی وابسته به شهرداری تهران پاگرفت. 

آدرس موزه سینما: خیابان ولیعصر، نرسیده به تجریش، باغ فردوس

راه‌های دسترسی: متروی خط تجریش در ایستگاه تجریش تا این موزه حدود ۲۰ دقیقه فاصله دارد. همچنین بی‌آر‌تی خط تجریش- راه‌آهن در ایستگاه زعفرانیه به این موزه بسیار نزدیک بوده و با ۵ دقیقه پیاده‌روی می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد.

ساعت بازدید: ساعت بازدید از این موزه در روزهای یک‌شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۹ الی ۱۹، و در روزهای جمعه و ایام تعطیل از ساعت ۱۴ الی ۱۹ است.

بخش‌های موزه: ساختمان موزه سینما که در باغ فردوس قرار دارد در زمان محمدشاه قاجار بنا شده است. آثار مرتبط با رشته سینما در این موزه بر اساس موضوع و محتوا در تالارهای گوناگون دسته‌بندی شده‌اند. این تالارها شامل تالار آبی، تالار معاصران، تالار بین‌الملل، نمایشگاه دفاع مقدس، تماشاخانه، نمایشگاه علی حاتمی، نمایشگاه نام‌آوران، نمایشگاه دوبله و صدا، خانه فرهاد، زیرگذر تاریخ و نمایشگاه ارامنه است.

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید