هزینه تدریس در خارج از کشور چقدر است

هزینه تدریس در خارج از کشور چقدر است

هزینه تدریس در خارج از کشور و چگونگی مدیریت بودجه

تدریس در خارج از کشور دارای نکاتی است که در ادامه مقاله به شرح این نکات خواهیم پرداخت. شما قطعا در مورد تمام مزایای بالقوه تدریس شنیده‌اید، از جمله فرصتی برای سفر با هدف، دیدار با مردم محلی در یک محیط معتبر، ایجاد تغییرات واقعی در زندگی دانشجویان جوان و بالغ، ایجاد یک دیدگاه جدید جز این مزایا هستند.

اگر درباره‌ تدریس زبان انگلیسی در خارج از کشور به صورت داوطلبانه فکر می‌کنید، این موضوع دارای چند نکته قابل بحث است. اگر تدریس در خارج از کشور را شروع کنید حقوق و دستمزد چندانی دریافت نخواهید کرد، پس چگونه باید نیاز‌های مالی خود را در این مناطق تامین کنید؟ همچنین، حتی اگر شما قبلا یک کار حرفه ای را در خارج از کشور آموزش داده‌اید، نمی‌توانید با تکیه بر این موضوع تقاضا حقوق یا دست‌مزد کنید. قبل از انجام این کار باید مقداری پول به عنوان پس انداز داشته باشید تا بتوانید ماه اول و قبل از دریافت چک حقوقی خود احتیاجات خود را بر طرف کنید. در این مقاله شما چگونگی انجام کار، در تدریس خارج از کشور را یاد می‌گیرید.

نکاتی که به عنوان معلم ESL (اختصار کلمه انگلیسی به عنوان زبان دوم) راباید بدانید
تدریس در خارج از کشور طوری که در ذهن خود تصور می‌کنید آسان نیست در ادامه نکاتی را که باید در تدریس از کشور‌های خارجی بدانید را توضیح خواهیم داد.

۱. هزینه‌ های پرداختی شما
به عنوان یک معلم انگلیسی که تصمیم گرفته‌اید تدریس در خارج از کشور را تجربه کنید اولین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که چه مقدار هزینه دارید، زیرا قطعا شما نمی‌خواهید که در آخر ماه با بی پولی مبارزه کنید، قطعا شما فقط هزینه خورد و خوراک نخواهید داشت.

ابتدا باید هزینه زندگی در محلی که قرار است در آن جا به کار مشغول ‌شوید را بدانید سپس با برآورد هزینه به حساب کتاب پرداخته و ببینید که آیا حقوق شما برای زندگی در این مکان کافی است؟ یا با حقوق دریافتی قرار است فقط هزینه‌هایی مانند کرایه خانه و … را پرداخت کنید.

۲. مزایایی که از محل کار دریافت می‌کنید چیست؟ غذای رایگان، پرواز رایگان یا تدریس کردن
علاوه بر صحبت در باره‌ی حقوق و دریافتی خود حتما با کارفرمای خود از مزایای خاصی که شامل شما می‌شود صحبت کنید. به عنوان مثال آیا شما مزایایی مانند بیمه‌های سلامتی و اتفاقات را دارید یا نه، اگر نه که شما باید در صورت وقوع حوادث هزینه را خود پرداخت کنید. اگر می‌خواهید زمان محلی را بیاموزید، کارفرمای شما کمک هزینه یادگیری زبان را به شما ارائه میدهد؟

آیا مدرسه کمک هزینه‌ای به عنوان هزینه‌ای که برای پرواز به مدرسه را برای شما ارائه می‌دهد؟ در مورد رفت و آمد زمینی به مدرسه چه طور؟ و همچنین وعده‌های غذایی رایگان که باعث کم‌تر شدن هزینه شما خواهد بود.

۳. هزینه های شما برای اقامت
دیگر موضوعی که باید به آن در تدریس در خارج از کشور باید توجه داشته باشید مسکن است، بعضی از مدارس علاوه بر حقوق و دستمز دارای مزایای عالی مانند مسکن رایگان و یا کمک هزینه مسکن هستند. این می‌تواند یک شانس بزرگ باشد زیرا اجاره خانه در بعضی از کشورها نیازمند هزینه قابل توجهی است. در بعضی از موارد نیز مدرسه هزینه مبلمان خانه را نیز به مدرسان می دهد که این نیز می‌تواند کمک هزینه خوبی باشد.

۴. تدریس در مناطق روستایی یا شهری؟ در چه مناطقی می‌ خواهید تدریس کنید؟
برای بعضی از مدرس‌ها منطقه‌ای که می‌خواهند در آن تدریس کنند مهم نیست اما برای بعضی دیگر می‌تواند امر حیاتی باشد. اگر علاقمند به تدریس در مناطق روستایی هستید چگونگی رفت و آمد خود را نیز به این مناطق فراموش نکنید. اگر ترجیح شما محیط شهری است باید به محله و مسیر خود توجه داشته باشید. آموزش در محیط‌های شهری به معنی دیدارهای گروهی دانشجویان و دسترسی بهتر سیستم‌های حمل و نقل عمومی است.

۵. برنامه‌ریزی برای هزینه‌های ماهانه
عزم خود را جزم کنید و یک تخمین بودجه برای هزینه‌های خود کرده و برنامه‌ریزی داشته باشید تا تجربه تدریس در خارج از کشور خود به مشکل نخورید به این معنی که لیستی جامع از هزینه‌های مورد نیاز خود را فراهم کنید، به عنوان مثال:

اجاره
خرید مواد غذایی
صورت حساب هایی مانند (برق، گاز، آب، اینترنت، تلفن و غیره)
هزینه‌های حمل و نقل
هزینه‌هایی مانند عضویت در باشگاه و …
سرگرمی از قبیل خوراک، مسافرت و…
در صورت آگاهی از دستمز و خرج‌های ماهیانه خود شانس پس انداز پول نیز خواهید داشت. برنامه ریزی از این قبیل باعث آسان‌تر شدن زندگی در خارج از کشور باشد.

آیا واجد شرایط کمک هزینه برای تدریس در خارج از کشور هستید؟
اگر بورسیه داشته باشید می‌توانید به عنوان مدرس TEFL (اختصار کلمه تدریس انگلیسی به عنوان زبان خارجی) مشغول به کار شوید. در این شرایط می‌توانید در کلاس‌های ۱۲۰ ساعته TEFL و تمرین‌های ۱۳۰ ساعته اروپایی شرکت کنید.

پس انداز کردن را شروع کنید
برای این که به مشکل برنخورید و بتوانید یک زندگی معمولی را در خارج از کشور داشته باشید باید بتوانید با برنامه‌ریزی پول خود را پس انداز کنید.

برای خود بودجه مشخص کنید
۲۱ روز! برای عادت به هر اتفاق جدیدی نیاز به ۲۱ روز دارید، پس قبل از سفر به خارج از کشور برنامه ریزی این چنینی داشته باشید تا پس از مهاجرت به مشکل برنخورید. باید یاد بگیرید که با برنامه خرج کرده و پس انداز داشته باید تا بتوانید یک زندگی معمولی را در خارج از کشور داشته باشید.

کارهای جانبی
اگر حقوق شما برای مخارج زندگیتان کافی نیست، می توانید کار‌های جانبی و نیمه وقت انجام دهید، به عنوان مثال: آیا در عکاسی حرفه دارید؟ می‌توانید در آتلیه مشغول شوید، حرفه‌ای در نویسندگی دارید؟ می‌توانید در سایت‌ها و دیگر مکان‌های مناسب این طریقی نیز درآمد داشته باشید.

هزینه های غیر ضروری را قطع کنید
به عنوان مثال شما عضو سالانه باشگاه تناسب اندام هستید اما یک یا دوبار به باشگاه رفتید هزینه‌های این چنینی خود را حذف کنید. در عوض کار‌هایی که واقع انجام می‌دهید از قبیل بلیط سینما تفریح‌هایی که پول شما را هدر ندهد را جایگزین آن‌ها کنید.

هدایای خود را به صورت نقدی تقاضا کنید

اگر تولدتان است یا به هر دلیلی دوستانتان می‌خواهند به شما کادو بدهند به جای لباس، بدلیجات و … از آن‌ها تقاضای پول نقد کنید، زیرا تمام چیزی که شما می خواهید پول نقد است.

جمع آوری پول آنلاین
برای آموزش خصوصی یک صفحه شخصی در اینترنت درست کرده و از این طریق تدریس خصوصی کرده و در آمدزایی کنید. این یکی از روش‌های کاربردی است چون مردم برای تحقق رویای خود و یادگیری زبان پول خوبی پرداخت می‌کنند.

با راه اندازی و بلاگ مناسب و قوی این حس را به متقاضیان بدهید که پول خود را هدر نخواهند داد و قطعا حضور در کلاس‌های شما می‌تواند برای آن‌ها مثمر ثمر واقع شود.

پول، پول و پول
با توجه به نکات گفته شده می‌توانید به راحتی در کشور‌های خارجی مشغول به کار شده و زندگی خوبی را داشته باشید. شما می‌توانید بعد از چند وقت زندگی مرفهی را در کشورهای خارجی تجربه نمایید.

توضیحات:هزینه تدریس در خارج از کشور

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید