۱۰ اشتباه رایج مردان در لباس پوشیدن

در اجتماع انسان‌ها برخورد اول برای برقراری ارتباط بسیار پر اهمیت است و می‌تواند در روابط کاری و اجتماعی بعدی شما مؤثر باشد. نوع لباس پوشیدن و ظاهر، اصلی‌ترین نقش را برای بیان شخصیت شما در اولین برخورد ایفا می‌کند از همین رو باید به نوع لباس پوشیدن خود به‌خوبی دقت داشته باشید.

در اغلب اوقات دیده شده که آقایان در انتخاب نوع پوشش خود اشتباهاتی دارند که باعث می‌شود در روابط اجتماعی آن‌ها تأثیر منفی بگذارد. این اشتباهات به چه ‌شکل رخ می‌دهد و راه جلوگیری از آن چیست؟ چگونه لباس بپوشیم بهتر است؟ این‌ها و دیگر موضوعات این‌چنینی موضوع امروز ماست. در ادامه با ما باشید تا به آن بپردازیم.

۱. پیراهن خود را در فرم صحیح نگهدارید

بدون شک پیراهن اولین بخش از پوشش ما است که در مقابل دیدگان دیگران قرار می‌گیرد و انتخاب یک پیراهن مناسب می‌تواند نوع ست مورد نظر را جهت دهی کند. یکی از نکات مهم که خیلی از آقایون به آن توجه نمی‌کنند یقه پیراهن است. مراقب باشید که یقه پیراهن شما ایستاده و یا افتاده نباشد. این موضوع باعث می‌شود که حتی اگر پیراهن شما تمیز و گران‌قیمت هم باشد در نظر دیگران زشت و ناخوشایند جلوه کند و در پوشش شما به‌عنوان یک نکته منفی دیده شود. همچنین قرار گرفتن پیران بر روی شلوار یکی دیگر از نکات منفی است که نباید در لباس پوشیدن شما دیده شود.

۲. یک شلوار مناسب انتخاب کنید

هنگام بستن کمربند مراقب باشید که شلوار زیر آن دچار چین و چروک نشود. این کار باعث بدفرم شدن جلوی شلوار می‌شود که صورت نامناسبی به ظاهر شما می‌دهد. نکته دیگر در مورد شلوار مدل فاق آن است که در صورت کوتاه و یا بلند بودن بیش از حد شلوار را از فرم عادی خارج می‌کند و اندام شما را خیلی بد نشان می‌دهد. میزان بلندی شلوار و قرار گرفتن آن بر روی کفش را باید به‌خوبی دقت کنید تا فرم شلوار از حالت طبیعی خارج نشود. همچنین گشاد و یا تنگ بودن دم‌پای شلوار از نکاتی است که باید متناسب با قد خودتان مدل آن را انتخاب کنید.

۳. فرم سرشانه‌ها در کت

برای داشتن یک فرم و حالت رسمی، پوشیدن کت بهترین گزینه است که اکثر آقایان هم به این‌کار علاقه دارند. اما مراقب باشید که یقه و سر آستین کت هم مانند پیراهن باید در حالت مرتب باشد در غیر این‌صورت پوشیدن کت برای شما جلوه‌ای نامناسب خواهد داشت. تا این‌جای کار مرتب کردن کت مانند پیراهن صورت گرفت. اما نکته مهم در کت مناسب بودن سرشانه‌ها برای شما است که در صورت رعایت نکردن آن کت به شدت بد فرم شده، تمام ظاهر و لباس پوشیدن شما تحت تأثیر قرار داده که البته این تأثیر بسیار منفی است.

۴. لباس زیر نباید دیده شود

لباس زیر شما به هیچ‌عنوان نباید از زیر پیراهن معلوم باشد. هیچ‌گاه اجازه ندهید زیرپیراهنی شما از یقه بالاتر و نمایان شود. جوراب نیز بخشی از لباس زیر است و باید در انتخاب رنگ آن دقت کنید. تضادهای زیاد بین رنگ کفش، جوراب و شلوار بسیار ناخوشایند است.

۵. دکمه‌های لباس را ببندید

باید به بسته بودن دکمه‌ها دقت داشته باشید باز بودن دکمه‌های یقه، لباس شما را از فرم رسمی خارج می‌کند و باز بودن دکمه‌های سرآستین یا بالا زدن و تاکردن آستین‌ها هم از اشتباهاتی است که برخی آقایان در پوشیدن لباس آن را انجام می‌دهند. اما بستن دکمه‌های کت کمی تفاوت دارد و باید به آن توجه داشته باشید. اگر کت تک دکمه‌ای باشد آن را ببندید اما در صورت دو دکمه‌ای بودن فقط دکمه‌ بالا بسته شود. بستن دکمه وسط و باز گذاشتن دکمه پایین راه صحیح در کت‌های سه دکمه است. البته دکمه بالایی را می‌توانید به‌صورت دل‌خواه باز یا بسته بگذارید.

۶. رنگ‌های لباس، کفش و کمربند را متناسب با یکدیگر انتخاب کنید

به رنگ لباس، کفش و کمربند خود توجه زیادی داشته باشید. همیشه سعی داشته باشید که رنگ کمربند و کفش خود را یکی انتخاب کنید. برای مثال هیچ‌گاه رنگ کمربند خود را قهوه‌ای و رنگ کفش را مشکی انتخاب نکنید. انتخاب صحیح در رنگ جوراب نیز از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا با یک لباس رسمی نمی‌توان جوراب‌های طرح‌دار با رنگ‌های روشن مانند صورتی پوشید.

۷. در انتخاب ست مناسب خیلی دقت کنید

ست کردن لباس یکی از نکات بسیار مهم است که در جذاب نشان دادن شما نقش مهمی دارد. اما خیلی از افراد در این بخش اشتباهاتی را مرتکب می‌شوند که به‌شدت توی ذوق می‌زند.

در لباس‌های رسمی بستن کراوات‌های بیش از حد پهن و یا باریک مناسب نیست و همچنین بلندی و یا کوتاهی کراوات یکی از نکات منفی در پوشش آقایان است. دستمال جیبی را با رنگ پیراهن می‌توانید ست کنید و نه با رنگ کراوات.

برای پوشیدن یک ست اسپرت باید به انتخاب‌های خود دقت بیشتری داشته باشد. هیچ وقت یک کت رسمی را با شلوار جین‌پاره نپوشید. یا از یک تی‌شرت خیلی بلند در زیر کت استفاده نکنید. در ست‌های اسپرت از کراوات کمتر استفاده می‌شود.

اما همیشه به‌خاطر داشته باشید ست کردن بیش از حد هم لباس پوشیدن شما را از فرم عادی خارج می‌کند. که به یک نمونه آن در بالا برای ست کردن دستمال جیبی و کراوات اشاره شد.

۸. لباس را در سایز مناسب تهیه کنید

به‌هنگام تهیه و یا خرید لباس خوب به اندازه مورد نیاز خود توجه داشته باشید. بزرگ بودن پیراهن باعث می‌شود آستین‌ها به‌صورت نامناسبی از دست‌ها آویزان و یا باعث چین‌خوردگی بر روی ساق دست شود. همچنین تنگ و چسبان بودن آن هم موجب کشیدگی عرضی بین دکمه‌های پیراهن می‌شود که این امر باعث دیده شدن لباس زیر شما شده و صورت ناخوشایندی دارد. شلوار بلند هم موجب جمع شدن پایین شلوار بر روی کفش می‌شود و کوتاه بودن آن هم باعث می‌شود میزان زیادی از جوراب شما نمایان شود. در انتخاب اندازه کت خیلی دقت کنید چون بلندی، کوتاهی، تنگ و گشاد بودن آن از نکات منفی است که به‌شدت جلب توجه می‌کند.

۹. به کفش‌های خود خیلی توجه کنید

شاید خیلی‌ها باور نکنند اما انتخاب کفش مناسب به میزان قابل توجهی در ظاهر شما مؤثر است. برای مثال هیچ‌گاه یک کفش اسپرت را با لباس‌های رسمی نپوشید. البته عکس این قضیه هم صادق است. کفش کثیف و بدفرم به‌سرعت جلب توجه می‌کند و این یکی از نکات منفی است که آقایان کمتر به آن توجه می‌کنند.

۱۰. دیگر نکات منفی

به هیج عنوان ساسپندر و کمربند را با یکدیگر استفاده نکنید. کیف پول خودر را همیشه در فرم عادی نگهدارید و آن را بیش از حد پر نکنید. چروک بودن حتی بخشی از لباس می‌تواند همه ظاهر شما را تحت تأثیر قرار دهد. بستن گیره کراوات باید از سمت راست خودتان باشد و از سمت چپ اشتباه است.

اشتباهات آقایان در لباس پوشیدن

ارسال دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید